Informacja prasowa – Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wystartowała z nowym projektem Platformy Startowe Start in…

Grafika przedstawiająca startującą kolorową rakietę oraz ludzi pracujących na różnych urządzeniach.

28 lutego 2024 roku w Inkubatorze Technologicznym Aeropolis w Jasionce odbyła się uroczysta Konferencja Otwierająca Projekt Platformy Startowe Start in… który ma na celu wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć i rozwój przedsiębiorczości w makroregionie Polsce Wschodniej. Projekt jest realizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z ARR MARR S.A., Kieleckim Parkiem Technologicznym, Accelpoint Sp. z o.o. oraz Speedup VCG Sp. z o.o.

Projekt „Platformy Startowe Start in…” finansowany jest z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027”. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli branży, inwestorów, przedsiębiorców oraz pasjonatów nowych technologii.

Platformy Startowe Start in…. jest innowacyjnym projektem mającym na celu wspieranie i rozwijanie początkujących przedsiębiorców oraz startupów w obszarze technologii, nowoczesnych usług i produktów. Podczas konferencji ogłoszono plany i cele projektu oraz przedstawiono kluczowe elementy, które uczynią go miejscem dynamicznego rozwoju dla nowych przedsiębiorstw. W ramach projektu „Platformy Startowe Start in…” przewidzianych jest siedem rund inkubacyjnych. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 210 startupów.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezes Zarządu RARR S.A. Mariusz Bednarz, Dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzata Wierzbicka, Wiceprezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka – Małgorzata Jarosińska Jedynak, Dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów – Marcin Seniuk, a wśród prelegentów znaleźli się Agnieszka Godawska – Kierownik Projektu Platformy Startowe Start in…, Wojciech Pitura – CEO Revas, Mirosław Chudy CEO SpotBrowser oraz Dawid Adamski – CMO RARR S.A.

Jak podkreślono w liście gratulacyjnym otrzymanym od Komisji Europejskiej „Platformy Startowe stanowią znaczący krok w kierunku wspierania przedsiębiorczości i innowacji. Platforma „Start in..” ma więc ogromny potencjał, aby wzmocnić młodych przedsiębiorców i aspirujących innowatorów, dostarczając im niezbędnych zasobów, wskazówek i wsparcia, w celu przekształcenia ich pomysłów w prosperujące przedsiębiorstwa”. Projekt ma na celu nie tylko wspieranie startupów, ale również tworzenie ekosystemu, który stanie się zapleczem dla nowatorskich rozwiązań, przyczyniając się do rozwoju technologicznego kraju.